Organization Calendar (Twin Centre Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 13, 2019-Nov 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 13Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19
Atom AE - Mooretown-Taggart Memorial AE Tournament
Midget Rep - Collingwood---Huronia Tournament
Initiation 1 & Initiation 2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Paris Wolf Pack
Bantam Rep
7:10 PM
vs. New Hamburg Huskies AE
Midget Rep
8:30 PM
vs. Tavistock Titans
Novice Rep & Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Initiation 1 & Initiation 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [AAE16]
PeeWee LL
6:00 PM
vs. Beverly Bandits 1
Minor Novice
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Atom Rep
7:10 PM
vs. St. George Generals
Bantam LL
7:20 PM
vs. St. George Generals
PeeWee Rep
8:20 PM
vs. Six Nations Blackhawks
Midget LL1
8:40 PM
vs. Embro Edge 1
Atom AE
1:30 PM
vs. Mooretown Jr Flags AE3
Moore Sports Complex Rink 1 [AA3]
Atom AE
2:30 PM
vs. Atom AE Pin Sharing Ceremony
Moore Sports Complex Rink 2
Midget Rep
5:00 PM
vs. Thorold
Central Park
Atom Rep
6:00 PM
@ Ayr Flames
NDCC [A042]
PeeWee Rep
7:05 PM
@ Ayr Flames
NDCC [PW039]
Atom AE
7:20 PM
@ South Kent Lightning
Moore Sports Complex Rink 1 [AA6]
Atom AE
9:00 AM
vs. Petrolia Oilers
Moore Sports Complex Rink 1 [AA8]
Midget Rep
9:10 AM
@ Cambridge Hawks
Eddie Bush
Atom LL
9:30 AM-10:40 AM
Practice
Initiation 1 & Initiation 2
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Atom Rep
10:50 AM-12:00 PM
Practice
Novice Rep
11:00 AM
vs. Tillsonburg Tornadoes
Atom AE
12:10 PM
vs. London Bandits
Moore Sports Complex Rink 1 [AA10]
PeeWee Rep
12:10 PM-1:20 PM
Practice
Bantam LL
1:30 PM-2:40 PM
Practice
Bantam Rep
2:50 PM-4:20 PM
Practice
Midget Rep
3:00 PM
@ London Jr. Mustangs
Eddie Bush
Atom AE
3:30 PM
vs. Group B #2 vs Group A #1
Moore Sports Complex Rink 1 [AS1]
Atom AE
3:30 PM
vs. Group A #2 vs Group B #1
Moore Sports Complex Rink 2 [ASF2]
Midget LL2
6:10 PM
@ New Hamburg Huskies 3
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
TCMHA REP October Classic Tournament
Atom AE - Mooretown-Taggart Memorial AE Tournament
Midget Rep - Collingwood---Huronia Tournament
Bantam Rep - Twin Centre Tournament
PeeWee Rep - Twin Centre Tournament
Atom Rep - Twin Centre Tournament
Atom Rep
10:00 AM-10:50 AM
Power Skating-Team Purchased
Atom AE
10:00 AM
vs. Consolation Final ASF1 vs ASF2
Moore Sports Complex Rink 2 [A-CON]
Atom AE
10:00 AM
vs. Championship Final ASF1 vs ASF2
Moore Sports Complex Rink 1 [A-FIN]
Atom LL
11:00 AM
@ Hespeler Shamrocks White
Minor Novice & Novice LL
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
Bantam Rep
2:40 PM-3:40 PM
Practice
PeeWee LL
3:50 PM-4:50 PM
Practice
Midget LL2
6:50 PM
@ Plattsville Rage
Minor Novice & Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Skills Clinic
Atom LL & PeeWee LL
6:00 PM-6:50 PM
Skills Clinic
Novice Rep
6:00 PM
@ Waterford Wildcats
Waterford [N011]
Atom Rep
7:00 PM
@ Burford Coyotes
Burford [A050]
Midget LL1
7:00 PM-8:10 PM
Practice
PeeWee Rep
8:00 PM
@ Burford Coyotes
Burford [PW047]
Midget Rep
8:20 PM-10:20 PM
Practice
Midget LL2
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Initiation 1 & Initiation 2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
Bantam Rep
7:10 PM
vs. Caledonia Thunder AE
Midget Rep
8:30 PM
vs. Six Nations Blackhawks
Midget LL1
9:00 PM
@ St. George Generals
SDCC [M026]
Midget Rep
9:15 PM
@ Burford Coyotes
Burford [M030]
Novice Rep & Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Initiation 1 & Initiation 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
PeeWee LL
6:00 PM
vs. New Hamburg Huskies 2
Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Atom Rep
7:10 PM
vs. Six Nations Blackhawks
Midget LL1
7:20 PM
vs. Beverly Bandits
PeeWee Rep
8:20 PM
vs. Simcoe Warriors
PeeWee Rep
8:20 PM
vs. St. George Generals
Midget LL2
8:40 PM
vs. Ayr Flames 2
Atom LL
10:30 AM
@ Embro Edge 2
Embro [A022]
Novice Rep
11:00 AM
vs. Tavistock Titans
PeeWee LL
2:00 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [PW024]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02
TCMHA REP October Classic Tournament
Bantam Rep - Twin Centre Tournament
PeeWee Rep - Twin Centre Tournament
Atom Rep - Twin Centre Tournament
Bantam Rep - Tillsonburg Tournament
Atom AE - Saugeen Shores-Chris Knott Memorial Tournament
PeeWee LL
9:00 AM
@ Ayr Flames 2
NDCC [PW051]
Atom AE
1:00 PM
@ New Hamburg Huskies
Midget LL1
7:30 PM
@ Hespeler Shamrocks White
All Teams
5:00 PM-5:50 PM
Skills Clinic-for those preregistered
All Teams
6:00 PM-6:50 PM
Skills Clinic-for those preregistered
Atom LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Midget LL1
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Initiation 1 & Initiation 2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Ingersoll Express
Bantam Rep
7:00 PM
@ Norwich Knighthawks
Norwich [BAE24]
Midget LL2
7:10 PM
vs. Beverly Bandits
Midget Rep
8:30 PM
vs. Simcoe Warriors
Midget Rep
8:15 PM
@ Caledonia Thunder
Atom AE
5:00 PM
vs. Ingersoll Express
Port Elgin Plex [2]
Atom AE
6:00 PM
@ Paris Wolf Pack
Initiation 1 & Initiation 2
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Atom LL
9:00 AM
@ Ayr Flames 2
NDCC [A030]
Novice LL & Minor Novice
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Atom Rep
10:30 AM-11:40 AM
Practice
Novice Rep
11:00 AM-11:50 AM
Practice
PeeWee Rep
11:50 AM-1:00 PM
Practice
Atom AE
1:00 PM
@ Kincardine Kinucks
Port Elgin Plex [10]
PeeWee LL
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Novice Rep
1:45 PM
@ Aylmer Flames
Midget LL2
2:20 PM-3:20 PM
Practice
Bantam LL
2:40 PM
@ New Hamburg Huskies 1
Atom AE
6:00 PM
@ Saugeen Shores
Port Elgin Plex [15]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from tcmha.ca on Monday, October 14, 2019 at 8:03 AM